| Keon a întrebat:

Am un Huawei Ascend y530 cumparat recent, insa am o problema:Cand instalez jocuri imi apare ca producatorul jocului este periculos chiar daca am auzit de acesta...Deci..cum pot sa fac sa imi mearga sa instalez jocurile!? PS:Am dat si root,mi-a mers sa instalez unsa dupa o perioada,nu, cred ca este cv din setari dar bu stiu ce. FUNDA!

3 răspunsuri:
| TheAnonimous3037 a răspuns:

Da la setari securitate/security si da la surse necuonoscute/unknown sources sau ceva de genul si da-i permitere sau marcheaza casuta. Sper ca te-am ajutat!

| GabrielStn a răspuns:

Depinde de unde descarci jocurile. Daca le descarci din Magazin PLay, nu ar trebui sa iti apara asa ceva, daca le descarci in format.apk de pe diverse site-uri, atunci mergi la Setari-Securitate si bifeaza "Permite descarcarea aplicatiilor din alte surse". sau ceva de genul.

| Keon explică:

Am faxut ce ati zis, dar tot cand instalez de pe mobogenie scrie ca aplicatia e falsa...Va rog Ajutor.