| SmoKilla a întrebat:

cum pot sa imi fac upgrade la telefon (LG Gm360)?

Răspuns Câştigător
| tomthecat a răspuns:

Instalează şi execută LG MOBILE SUPPORT TOOL (această aplicaţie permite upgrade-ul telefonului tău mobil şi poate fi găsită pe linkul de mai jos) :

http://www.lg.com/ro/suport-mobil/lg-GM360

Câteva indicaţii utile : În dreapta fotografiei modelului de telefon GM360, acolo sub DESCARCĂ, vei vedea trei linkuri de culoare roşie, dai click pe linkul ACTUALIZĂRI SOFTWARE DRIVERE şi se va deschide o nouă pagină web. Sus la MANUALE ŞI SOFTWARE, vei vedea trei titluri (opţiuni) : Manuale si documente, Actualizare software şi PC Sync. Tu trebuie să dai click pe ACTUALIZARE SOFTWARE şi îţi vor apare 4 paşi. În opinia mea, pasul 1 (instalare driver USB) nu este absolut necesar dar vezi şi tu dacă va fi neapărat nevoie. Te duci la PASUL 2 şi dai click pe DESCARCĂ (acolo unde scrie Instalează şi execută LG MOBILE SUPPORT TOOL). Apoi urmezi pasul 3 (conectezi telefonul mobil la calculator prin USB) şi pasul 4 respectiv dai click pe "Start Updating" în aplicaţia LG Mobile Support Tool (dacă telefonul tău are un software mai vechi, butonul "Start Updating " va fi disponibil).

1 răspuns:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Intreaba la operator