| RamboxxL a întrebat:

Salut, TPU pentru mirror link iti trebuie vreo aplicație sa conectezi?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Mirror link este un link la un alt server, cu continut identic.
Metoda cu mai multe servere oglinda se foloseste cel mai des pentru descarcarea unor pachete de fisiere mai mari, cand descarcarea poate fi mai rapida de pe un server apropiat decat de pe unul situat pe alt continent, iar astfel reteaua este mai putin incarcata.

Nu ai nevoie de nici o aplicatie, este suficient link-ul, accesibil din browser (sau alt program asemanator).