| anonim_4396 a întrebat:

Poti cumpara un PC pe piese in rate, sau cel putin doar cateva piese?
FUNDA!

4 răspunsuri:
| Evharisto1 a răspuns:

Salut,da,poți lua in rate componente pentru pc-un tău.Depinde si de pe ce sărituri esti hotărât sa achiziționezi

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intri pe un magazin, iti faci cont, adaugi in cosul de cumparaturi ce doresti sa cumperi si apoi le cumperi. La specificarea cu ce platesti trebuie sa ai un card de cumparaturi sau sa-ti faci un credit la o banca sau IFN. Ideea este ca daca esti minor nu poti face asta.

| Mihai1810 a răspuns:

Iti poti face un build pe piese si il cumperi in rate. De asemenea poti cumpara si cate o piesa odata dar acest lucru nu este indicat, deoarece exista riscul ca atunci cand le termini de cumparat sa nu mai fie compatibile sau sa nu mai fie de actualitate. Prima optiune e mai buna.

| 101andrei101 a răspuns:

Trebuie sa ai un card de cumparaturi. Nu i ti poti face card daca nu lucrezi deci trebuie sa i ti faca parintii.