| Pietricel a întrebat:

Tocmai ce am achizitionat un sistem https://www.flanco.ro/......e-dos.html

Si are 4gb ram. Doresc sa iau inca o placuta de 4 sa am 8gb ram in total. Daca desfac carcasa si o pun eu pierd garantia? Iar daca ii rog pe bajetii de la Flanco sa mi-o monteze?

1 răspuns:
| Ironwin a răspuns:

Daca carcasa este sigilata, atunci pierzi garantia. Din cate am vazut in ultimul timp carcasele nu mai sunt sigilate si atunci poti adauga fara probleme inca o placuta de RAM, daca ai probleme pe viitor si trimiti in garantie sitemul, scoti placa de ram montata de tine. Baietii din magazin nu o sa-ti monteze placuta de ram.