| Lincar_Cristi_1998 a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpăr un calculator si am doua variante:

PRIMUL PC
gtx 970 Asus strix of
16gb ddr3 1600
1 hdd
i5 4460

AL DOILEA PC
Asrock H110M-HDV R3.0
Intel Core i5 7400 3. 50GHz
MSI GTX 1050Ti 4GB GDDR5 OC Edition
8GB DDR4 TG Elite 2400MHz CL16
SSD 120GB Western Digital Green
Toate componentele vin cu garantie si cu cutiile de la componente.

Doresc sa mentionez ca nu mai o sa am nevoie de niciun upgrade la acest pc pe viitor, vreau doar sa scoată cat mai bune frame uri.Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi pe al doilea, dar pune si un HDD de 1TB ca sa ai suficient spatiu pentru jocurile si aplicatiile pe care le vei instala. Sistemul de operare il pui pe SSD ca sa ti se deschida rapid pc-ul.

| marian37 a răspuns:

Clar varianta a doua. Ai grija ca ai luat memorii de 2400mhz iar placa de baza suporta doar 2133! Eu as schimba placa de baza cu una ceva mai buna. De asemenea iti trebuie un Hdd pe care sa pui jocurile/muzica/pozele iar pe ssd, windows-ul si programele uzuale dar si un joc pentru a se incarca mai repede texturile. Si sursa?