Întrebare recomandată | Ajutor1234 a întrebat:

Vreau sa imi iau folie de sticla si am vazut Sticla securizata (Tempered Glass).
Ce inseamna Tempered Glass?

4 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Tempered Glass este o sticla mult mai dura fata de cea normala.
Daca ai un telefon mai scump recomand una de genu.

| N0H4CK a răspuns:

Inseamna folie de protectie din sticla. Asa se zice in inglish

| anonimg a răspuns:

Eu am luat folie de sticla tempered glass chiar de pe site-ul www.temperedglass.ro
Se ciobește și se dezlipește ca oricare altă folie de sticla.
Este și aceasta pe categorii: 8H, 9H. Se zice că are rezistența la impact ca și parbrizul unei mașini. In două luni s-a și ciobit și s-a și crăpat exact în ziua când s-a întâmplat să îmi pun din greșeală cheia în același buzunar cu telefonul.
Deci tempered glass nu este cine știe ce. Eu am impresia că cel mai slab touchscreen de la telefon este mai rezistent decât ce-a mai rezistentă folie de protecție. Când o să îmi iau un alt telefon chiar o să fac un test și să îl țin fără folie. Cred că o să mă țină mai mult timp decât m-a ținut cu folie?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se sparge fara a permite spargerea ecranului. Recomand folie Smart Protection. http://bit.ly/2nIMs1V