| Bogdanache a întrebat:

Salutare,am o masinuta cu telecomanda, o am de ceva timp.Problema e ca nu mai gasesc telecomanda, unde as putea gasi alta telecomanda?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt mii de tipuri de telecomanda: prin radiofrecventa, bluetooth, wi-fi, infrarosu, ultrasunete etc.
La masinuta presupun ca a fost telecomanda prin radiofrecventa (daca telecomanda cat si masinuta avea antenuta).
In acest caz trebuie dus la un electronist depanator, atat masinuta cat si telecomanda. Daca una nu mai exista, atunci nu prea gasesti alta in loc.