| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, Am si eu o intrebare, cei care sunteti abonati sau clienti rcs&rds aka DIGI, ati cumparat telefoane cu abonamente sau fara abonamente, intrebarea mea este daca telefoanele voastre au fost made in china sau alte tari in loc de cele originale, vreau sa stiu daca sunt originale sau sunt chinezarii.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

In ziua de azi, aproape toate electronicele sunt facute in China, inclusiv pentru brand-uri cu renume.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Toate sunt facute in China. Asa ca foloseste-le cu incredere.

| callmescania a răspuns:

Cred ca vroiai sa spui originare (dintr-un anumit loc), originale pot fi si in China.

| MihaelaDart a răspuns:

Ai mei parinti au cumparat desi si la inceput cand era rds-ul li s-au oferit 3 telefoane mobile Huawei si acum astea noi cu touchscreen la fel chinezesti. Oricum cam toate produsele sunt de provenienta Asia si pana acum nu au avut probleme cu ele sa se defecteze.

P.S. Am un Nokia Lumia cumparat de aici din Germania e facut de chinezi si merge perfect.

Asa ca foloseste-le fara nici o teama!