| Și_Atât_Radu_1999 a întrebat:

Salutare TPU, am un Samsung Galaxy J7 2016 şi am primit acum ceva timp update la Android 7.0.
I-am dat update şi am observat că autonomia bateriei a scăzut odată cu update ul, deci bateria ține mai puțin decât pe 6.0.1
Îmi puteți spune dacă este de la sistem sau nu? Care ar putea fi cauza?
Dau fundă. ✋

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Nu ar fi exclus sa fie de la sistemul de operare, care gestioneaza prost consumul acumulatorului sau poate chiar consuma, in mod normal, mai multa energie prin functiile sale.
Ma tot intreb de ce faceti update, daca telefonul merge corect pe sistemul actual. De ce va complicati? O actualizare nu aduce intotdeauna ceva pozitiv, dupa cum tu singur ai experimentat. Desigur, cred ca acum vrei sa te intorci la versiunea anterioara. Daca nu te descurci singur, va trebui sa apelezi la un service. Vei alege pe cel autorizat de vanzator daca telefonul e inca in garantie.

| Bogdan1604 a răspuns:

Autonomia bateriei nu are nici-o legatura cu sistemul Android. Incearca sa intri in setari, la aplicatii si acolo opresti aplicatiile care sunt in functiune.