| anonim_4396 a întrebat:

Salutare
Vreau sa imi comand un abonament la digi, Complet 5 insotit si de un telefon la care e 0 avans ( http://www.rcs-rds.ro/......le/telefon )

Intrebarea mea e: cand vine coletul cu telefonul o sa primesc si o cartela noua de digi sau o sa raman cu acelasi numar? sau cum o sa procedez? vreau detalii va rog

1 răspuns:
| Bobby711 a răspuns:

Sa nu faci prostia asta sunt cei mai mari hoti posibili.
Am facut un abonament la ei pentru internet cu tableta inclusa. Bun mi am bagat netul dar tableta cucu am stat 3 luni sa primesc una si nici macar nu era cea prezentata in oferta. Am primit un Allview ax4 nano in oferta era orba de o tableta Samsung + ca se specifica ca e gratis ei bine nu e asa trebuie sa platesc 10 lei pe luna pe durata contractului adica 3 ani adica 360 lei tableta costa 299 deci da...
Ah vezi ca nu vei avea semnal bun sau chiar 0. Daca mergi undeva la tara e inutila nici la oras nu pre e cine stie ce nu am semnal in apartament. Daca iei telefonul pentru ca e 0 lei si ai minute e acelasi lucru ca si cum ai cumpara un telefon in rate de la media galaxy de exemplu primesti telefon dar nu si minute. Eu cumpar produse cu cardul de credit si pun banii inapoi pe card am 1% dobanda sau ceva de genul si nu am stres. Nu sunt seriosi! O prietena si a bagat pachetul ala la net cu cea mai mare viteza care o au 1000 de mb daca nu ma insel. La pachetul asta trebuie sa iti dea si router wifi pentru ca asa scrie in contract un router normal nu face fata deci asta e destul de scump si a trebuit sa stea 2 luni fara net si sa sune in disperare sa il aduca nu se poate asa ceva e bataie de joc! Telefonul e bunicel insa daca faci abonament de la astia cine stie ce probleme vei avea