| Aron_Mihai_1998 a întrebat:

Salutari.
Am luat recent o banda cu leduri, nu mai stiu lungimea exacta care o avea. Banda respectiva putea fi taiat din ea cat ai nevoie.La ambele capete avea o 'priza' un port in care intra niste pini, 4 pini, un pin e - iar ceilalti 3 culorile, rosu, verde, albastru.
Am legat de pinul care reprezenta -, am legat - de la subwoofer, iar i portul ala de pini, priza aia, am introdus niste fire sa zic asa sa poata fi alimentate toate culorile.
Din banda ai de lumini, am taiat o parte si am pus-o pe draperie in camera, si mi-a mai ramas un capat de maxim 2m, acel capat l-am conectat la subwoofer.
Sistemul din care face parte subwooferul este un kenwood 5.1.
E sistem alcatuit din 4 corpuri.
Subwoofer-ul are intrare de maxim 100w.
Banda se alimenteaza la 12v.
Intrebarea mea pentru voi este:
Afecteaza cu ceva amplificatorul banda ai de leduri daca e conectata la subwoofer?
Multumesc si astept raspunsuri!
O zi buna

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

2m de ledur mi se pare foarte mult...
Ai grija sa nu arzi vreun amplificator.
Pune maxim 50 cm!

| CPAElites a răspuns:

Ledurile sunt legate in serie sau paralel?

| Aron_Mihai_1998 explică:

Presupun. Nu știu sigur. Dar cred ca sunt în serie..nu am avut probleme pana acum

| K0sti a răspuns:

Multa minte aveti...va bateti joc de scule!