| anonim_4396 a întrebat:

Se poate sparge bedrock-ul în minecraft fără creative?

6 răspunsuri:
| raduq12345 a răspuns:

Nup.

| LPCTSTR a răspuns:

Da, dar asta numai cu glitch-urile vanilla.
In versiunile vechi puteai sa te folosesti de mecanicile prin care copacii cresteau, astfel facand efectiv o gaura in bedrock (ma refer in nether).

| AmeliaD a răspuns:

Nu-l poti sparge decat in anumite moduri create special pentru asta

| MihaiPavel21 a răspuns:

Nu,este imposibil.Doar cu TNT merge spart pe survival.

| ArmyCaptain28 a răspuns:

Bedrock-ul din Overworld nu-l poti sparge nicicum, insa Bedrock-ul de deasupra Nether-ului poate fi spart in versiunea actuala (1.14.4) numai cu ajutorul unui bug de-al jocului. Uite aici un videoclip ce demonstreaza acest lucru: https://www.youtube.com/watch?v=b1jF2OGD3io

| Bizon95 a răspuns:

Use THE FORCE, Luke! big grin
si daca nu merge incearca din nou dar cu un ciocan mai mare