| MiHai3122 a întrebat:

Tot am o problemă cu pc-ul, am avut-o si in trecut dar dupa luni bune a revenit. Pur si simplu dupa cateva ore, pc-ul se tot stinge, iese din desktop si dupa arata gen monitorul pe galben si spune ca nu e semnal, iar unitatea nu se opreste de tot, iar cand se intampla ce am zis mai sus, face cumva tr tr incet lol, nu stiu cum sa spun. O problema cu gradele nu cred ca e, sta pe la 34 sau puţin mai mult. Iar cand incerc sa dau restart de la butonul ala de la unitate o sa se opreasca iar in cateva minute, iar in jocuri nu se opreste deloc, doar dupa restarturi dar cand o face prima oara, in jocuri nu. Iar ca sa mearga trebuie sa astept, nu stiu cat dar mai mult. Ajutor? Nu am idee de ce naiba face asa

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

PC-ul tau trebuie testat A-Z.
Asemenea "fenomene" se pot intampla oricand, identificarea fiind complicata si durata poate fi si peste 1-2 zile). Asemenea testari se fac, de regula, la unele service-uri specializate.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că ai o defecțiune la sursă.

| PainTech a răspuns:

Poate fi :
- Problema Software
- Problema cu sursa
- Problema cu placa de baza
- Problema cu memoria RAM
etc.

O asemenea problema e greu de diagnosticat, exact cum a spus Bula.