neluL
Întrebare recomandată | neluL a întrebat:

TOTUL DESPRE YAHOO MESSENGER -Partea a doua

16. YAHOO MESSENGER - Autoresponder - Raspunde automat in locul tau http://www.freedownloadscenter.com/......nload.html

17. YAHOO MESSENGER - Ignore List - Messenger (din Toolbar) — > Preferences — > Ignore List (Category) – Bifeaza optiunea "Ignore only the people below" — > Click pe butonul ADD — > Scrie ID-ul ce urmeaza sa fie ignorat si selecteaza versiunea de chat folosita de el. — > Click pe Ignore — > Apply — > OK. foto: http://i.imgur.com/bhmcR.jpg

18. YAHOO MESSENGER - Cum iti stergi ID-ul din lista de contact a unui prieten! Trolling Arounds – Deny a Buddy ( DaB3 ) este un soft cu ajutorul caruia iti poti sterge id-ul de YM! din lista de contacte a unui "prieten" FOTO: http://i.imgur.com/LcFOq.jpg Dupa cum se vede in poza de mai sus, modul de functionare este foarte simplu. Introduci id-ul tau de YM! in casuta ( Your Yahoo ID ), parola corespunzatoare id-ului tau ( Your Password ) iar in casuta Targets ID, id-ul "prietenului" din lista caruia vrei sa fii sters. Action! Dupa ce este apasat butonul "Action!", vei fi delogat automat de pe Yahoo! Messenger : You have been signed out because you signed in on a different computer or device. Mesajul prin care esti anuntat ca te-ai conectat de la un alt calculator.
Programul DaB3 poate fi folosit si daca nu esti conectat la YM! in momentul utilizarii lui. Daca "prietenul" din lista caruia vrei sa-ti stergi id-ul este online in momentul actiunii, el primeste o notificare YM! prin care este intrebat daca vrea sa-ti pastreze adresa de e-mail in adress book. Daca este offline, nu va primi nici o notificare. Dispari fara urma :D Programul il descarci de aici: http://www.megaupload.com/? d=ZL0CWCO6 sau de aici http://www.2shared.com/file/4121839/8a65464b/Y_Buddy_Den ied.html Nota: Din cate am observat, programul nu foloseste nici un protocol care sa puna in pericol contul de Yahoo! al celui care il foloseste. Face o singura conexiune catre un server al yahoo : Multimedia Conference Control Tool / port : 5050.

19. YAHOO MESSENGER - Cum poti sa "furi" un avatar! Accesezi un URL in browser cu adresa asta: http://img.msg.yahoo.com/avatar.php?yids=id-ul&format=pn g Tot ce trebuie sa faci este sa inlocuiesti textul id-ul cu ce nick-name are persoana respectiva. Dupa ce accesezi linkul dai click dreapta si save file in calculatorul tau. Gata esti cel mai mare hot de avataruri…. :D

20. YAHOO MESSENGER - Pentru a te loga cu 2 sau mai multe ID-uri in acelasi timp:Sper sa nu fie prea complicat pentru tine dar daca urmezi pasii pe care ii zic poti deschide mai multe instante de yahoo: Te duci la Start si >clik- Run. Acolo scrii regedit si >clik- ok, O sa apara my computer si mai multe foldere.Alegi folderul cu numele "HKEY_CURRENT_USER" si dai clik pe plusul acela de linga, in stanga apoi alegi "Software" si dai click pe plus si clik "Yahoo" >>-clik- "pager" si in sfarsit >-clik pe "Test" acolo in dreapta o sa zica ceva de default da trebuie sa dai click dreapta si >"NewString value" la care ii dai numele "Plural" Cu P mare. Dupa ce i-ai dat numele plural dai dublu click pe el si la "Value data" scrii cifra 1. SI dai ok. Acum poti deschide mai multe instante de yahoo.

21. YAHOO MESSENGER - Daca te spioneaza cineva pe mess sau iti citeste arhiva instaleaza programul Spybot Search Destroy ca sa vezi daca ai vreun program care te spioneaza, uite si un tutorial cum se foloseste aici: http://www.videotutorial.ro/? p=817 De aici il descarci: http://download.chip.eu/......56694.html exe&t=4dd1090a&sign=8535f011886970c11b0dbdea79cfc49b&dl_ type=dl_hs&lang=ro#

22. DACA NU VEZI SCRISUL PE MESSENGER - Se deschide in stanga jos la start run-ul in care se va scrie regedit apoi se da enter, se va afisa o fereastra de editare a registrilor din windows ( foarte mare atentie aici ) vei parcurge intocmai acesti pasi, se da click pe HKEY_CURRENT_USER, dupa care Software, dupa care Microsoft, dupa care Windows, dupa care CurrentVersion, dupa care Internet Settings, dupa care se va sterge folderul Zones cu click dreapta pe el si delete. Se inchide regedit si fara sa dai restart la PC, sau sa instalezi/dezinstalezi ceva deschizi yahoo messenger si totul revine la normal... enjoy it.

23. YAHOO MESSENGER - daca la conectare iti da eroare:intra in
Start – Run – regsvr32 jscript. dll – OK
Start – Run – regsvr32 vbscript. dll – OK

24. YAHOO MESSENGER - RECUPERARE PAROLA/Deblocare ID / Cont Y! M – Your account has been locked! "Your account has been locked" apare dupa cateva incercari de logare esuate sau cand cineva incearca sa-ti sparga parola. REZOLVARE: In contul de Yahoo! se poate seta o adresa de e-mail alternativa. Adresa de e-mail alternativa ne foloseste la resetarea parolei, chiar si atunci cand uitam datele personale sau raspunsurile la intrebarile secrete, setate cand am creat contul de Yahoo! 1. Click pe "I can`t access my account". FOTO: http://i.imgur.com/ySBKl.jpg 2. Bifezi casuta "My password doesn`t work" FOTO: http://i.imgur.com/Snhvk.jpg 3. Introduci ID-ul pentru care vrei sa recuperezi parola si codul de siguranta din imagine, FOTO http://i.imgur.com/oP88K.jpg 4. Introduci adresa de e-mail alternativa. La care bineinteles, trebuie sa-i sti parola.FOTO http://i.imgur.com/xbDfd.jpg 5. Acum verifica adresa de e-mail alternativa si dai click pe link-ul de resetare al parolei. Reset My Password. FOTO
http://i.imgur.com/nW9xi.jpg 6. In pagina care se deschide, va trebui sa introduci parola. Aceasta poate fi parola ta actuala (cea care nu mai era acceptata) sau o noua parola. FOTO: http://i.imgur.com/OpjyG.jpg Acum te poti loga pe Messenger sau pe Yahoo! Mail fara probleme. Aceasta este o metoda re recuperare a parolei, dar functioneaza si in cazul in care ai un ID blocat. Este o solutie eficienta de deblocare a parolei de Yahoo! Messenger / Mail & etc Yahoo!

25. YAHOO MESSEGER - Cum pot sa sterg contul de Yahoo! (ID-ul de Y! Messenger)? Simplu! Mergi la adresa : https://edit.yahoo.com/config/delete_user si completeaza datele de autentificare pentru a urma procedura de stergere a ID-ului / contului. Are you sure you want to terminate your Yahoo! Account? Sterge contul de Yahoo! (delete Yahoo! ID Account)
Inainte ca cineva sa stearga contul de Yahoo!, trebuie sa stie ca odata cu acesta se sterge tot ce tine de acel ID. 360 blog, Address Book, Yahoo! Mail, Yahoo! Messenger ID, GeoCities website, My Yahoo, Yahoo! Bookmarks si restul serviciilor oferite de Yahoo!, pentru acel ID vor fi sterse ireversibil, astfel ca mail-urile, adresele de e-mail, arhivele de messenger nu vor mai putea fi recuperate dupa stergerea id-ului. In cazul in care folositi un serviciu platit si aveti bani transferati in contul de Yahoo!, odata cu stergerea contului personal, suma de bani este pierduta.
"By terminating this account, you will lose your Yahoo! ID, Mail address, and Profile names. We will also delete your account data and settings across the Yahoo! network. This includes the contents of your HotJobs, Yahoo! Mail, Yahoo! Address Book, Yahoo! Small Business, Yahoo! GeoCities, Yahoo! Briefcase, My Yahoo! and more. Account deletion will also terminate any paid services that you own with this yahoo id. You may not be able to recover payments remitted for these services or the data associated with these accounts."

26. YAHOO MESSENER - Status-uri - http://www.yahoostatus.ro/statusuri.php
Status-uri & avatare http://sweety-things.weebly.com/statusuri-de-la-voix.htm l
Status-uri mess, messenger, statusuri funny www.avatare-messenger.ro/statusuri
Status-uri De-Calitate http://statusuri.de-calitate.ro/
Status-uri pe categorii http://www.statusuri-belea.com/category/statusuri-dnd/

27. YAHOO MESSENGER - Emoticoane http://freeemoticonsandsmileys.com/
Emoticoane pe categorii http://smileyjungle.com/Bad-Taste/
Creeaza emoticoane aici http://smileyjungle.com/smiley-generator/
Coduri de culoare html http://html-color-codes.com/

... ENJOY! (mai sunt si alte programe de flood, hack, yahoo-ip, booters, ID-blockers dar nu vreau sa dezvolt subiectele)

Răspuns Câştigător
| belcatalin a răspuns:

Bun gasit Nelu,
Foarte interesant si folositor tot ce ai postat mai sus.
Eu ma mir cum poti sa stii atitea lucruri extraordinare despre calculator. Probabil ai calificare in acest domeniu, altfel e greu sa-mi explic. Doar cu pasiune pare cam greu de crezut sa poti sti atitea.

Oricum iti multumesc pentru efortul tau de a ne pune noua la dispozitie o groaza de aplicatii folositoare.

Toate cele bune! Weekend Placut.

97 răspunsuri:
| georgiana_5843 a răspuns:

Am o problema...mi-am facut un id nou si toti care imi intra in lista se duc in address book eu le apar ca sunt online dar ei nu imi apar online mie ajutor plz

| Gabi31 a răspuns:

Am instalt ultimul messneger oferit de catre cei de la Yahoo gratuit si am vrut sa fac o mica curatenie prin arhive pentru ca erau multe asa ca am intrat pe Yahoo Mail am selectat "Conversations" am selectat toate arhivele apoi am dat "Delete" apoi mi-am dat seama ca am sters si niste conversatii pe care voiam sa le pastrezbig grin. Exista vreo sansa sa le recuperez in vreun fel?!

| neluL explică (pentru Gabi31):

NU exista! S-au sters.

| Gabi31 a răspuns (pentru neluL):

Ahh! La naiba! Am crezut ca mai exista vreo sansa sa le recuperez sad! Asta este. Multumesc pentru. raspunsul prompt si la obiecttongue

| Gabi31 a răspuns:

Am instalat ultimul messenger oferit de catre cei de la Yahoo gratuit si am vrut sa fac o mica curatenie prin arhive pentru ca erau multe asa ca am intrat pe Yahoo Mail am selectat "Conversations" am selectat toate arhivele apoi am dat "Delete" apoi mi-am dat seama ca am sters si niste conversatii pe care voiam sa le pastrezbig grin. Exista vreo sansa sa le recuperez in vreun fel?!

| BeatriceEllena a răspuns:

Pe messenger, cand imi trimite o persoana un link, ba pe ask.fm, sau pe facebook o postare, ori pe youtube o melodie nu imi merge sa dau click. Dau click si imi apare : Application not found. Ma poti ajuta? happy

| neluL explică (pentru BeatriceEllena):

Ce browser folosesti de obicei? Trebuie sa-l stabilesti ca implicit!

| b52stuf a răspuns:

De curand am aflat ca mi s-a umblat in calculator, fara permisiunea mea, de catre anumite persoane. au accesat messenger-ul, facebook, etc. as dori sa stiu daca pot afla parolele la id-urile care au fost accesate in calculatorul meu, va rog frumos sa ma ajutati. am incercat acea modalitate cu stick-ul dar nu a mers. am instalat si keylogger-ul, dar imi apare tot ceea ce este tastat din momentul in care a fost instalat, nu si din urma. ce as putea face? exista vreo solutie? multumesc

| neluL explică (pentru b52stuf):

Pe messenger nu se vede! Pentru facebook si altele din browser trebuie sa stiu ce browser s-a folosit.

| Ana-maria_Iulia_1997 a răspuns:

Deci acum 2 zile mi-am facut un alt id.Primele contacte mi-au intrat la 'friends' dar restul imi intra numai la 'adress book' ei ma vad pe mine online dar eu nu ii pot vedea pe ei. de ce?

| neluL explică (pentru Ana-maria_Iulia_1997):

Asa se intampla la ID-urile noi! Nu poti adauga mai mult de 5-6 prieteni pe zi in lista. Este o masura luata de Yahoo tocmai pentru a prevenii bootii.

| Cristinaaa999 a răspuns:

Am nevoie de ajutor, prietenul meu s-a logat pe messenger dupa pc meu, as dori sa stiu daca exista in windows 7 parolele salvate, mentionez ca era bifat sa salveze parola sau vreun program sau sa aflu conversatiile, astept raspuns rapid, multumesc

| neluL explică (pentru Cristinaaa999):

Nu este, nu se salveaza, de fapt nu se decripteaza.

| RB3rT a răspuns:

NeluL, de curand am sters o persoana din lista de Friend la Yahoo Messenger, de tot, nu e nici la Address Book, ce sa fac, este vreo sansa de a recupera ID-ul acelei persoane? Te rog ajuta-ma frate!

| neluL explică (pentru RB3rT):

Intra in Yahoo Mail si da click pe Contacts (stanga sus)->cauta aici persoana.

| doinelu91 a răspuns:

Buna Nelu,
Am si eu o problema cu messenger-ul, nu ma pot loga, imi da o eroare care spune:"We can't sign in to Yahoo! Messenger.There might be a problem whith your Internet connection.Make sure your computer is connected to the Internet.Click Troubleshoott to begin a series of test to try to diagnose the connection problem." Atunci cand apas tasta Troubleshoot imi spune sa intru la setarile din Explorer, si cand fac tot ce zice, tot nu imi merge messenger-ul.Aceasta problema este strict pentru mess, pe alte site-uri pot intra, internet am. Apropo si pe mail pot intra, dar pe aplicatia messenger nu ma lasa sa intru.Te rog ajuta-ma! Mersi. O zi buna!

| dyo a răspuns:

Salut Nelu, felicitari pentru aceasta initiativa, mai rar astfel de oameni.Am si eu o intrebare, am pus de vreo 2 ori intrebarea si apasand pe "intrebarile mele" mi-a zis -nu ai nici o intrebare.Asa incat mai incerc o data.Cand apas pe "citire mesaje" din yahoo messenger, se deschide pagina yahoo mail si de foarte multe ori se deschide si yahoo messenger in pagina de mail.Se poate rezolva? Multumesc pentru rabdare si succes pe mai departe.

| neluL explică (pentru dyo):

Asa este acum! Nu mai ai Yahoo messenger pe web (online) ->>>acum este incorporat in adresa ta de e-mail.La toata lumea este asa.

| lavigneB a răspuns:

Salut! Se poate sa vezi contactele sau numarul de contacte din adresa de messenger a unei persoane chiar daca nu ai parola ei? Daca da, cum?

| neluL explică (pentru lavigneB):

NU se poate fara parola sa vezi nimic!