| MayhemChimera a întrebat:

URGENT. Mi-a cazut oglinda senzorului de la camera foto. Am un Nikon D7000 si maine am o sedinta foto. Il folosesc demult timp, dar nici nu m-am gandit la problema asta. Am incercat sa o fixez cumva, dar cand fac poza sare de la loc. Funda cel mai folositor raspuns.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce raspuns miraculos ai vrea? Trebuie dusa la un servis specializat reparatii camere foto, daca tu faci lucrurile pe ultima sută de metrii e treaba ta, stiai ca mîine ai un eveniment important si ai nevoie de cameră nu? Ca doar nu ai aflat azi, acum te vei duce fără, faci cu telefonul poze, oglinda respectivei camere trebuie ori reatașată la loc de un specialist ori inlocuită cu una identică sau cît de cît asemănătoare cu originalul, dar intrebarea este alta, cum s-a rupt oglinda originală a senzorului? Ai scapat camera pe jos nu?