| Wheizii a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un laptop si nu inteleg de pe pe pcgarage laptopurile de 2000 lei sunt bune si daca intru pe emag..la acelasi pret sunt mai slabe [hardware]? Pcgarage vinde laptopuri la mana a 2-a? https://www.pcgarage.ro/......dos-black/ cat e bun e laptopul asta? Ce parere aveti

2 răspunsuri:
| MortalX a răspuns:

In niciun caz PCgarage nu vinde produse second-hand (poate pe eMAG produsele sunt ceva mai scumpe...)
Laptopul este destul de bun, insa ceva cu mai mult ram nu ar strica

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu, nu vrei sa iti cumperi un laptop. In 2000 RON iti iei un desktop decent. Gindeste-te la 3 chestii mari si late: la laptop cand iti crapa placa de baza, si crede-ma ca la unul de banii astia daca il folosesti zi de zi iti va crapa in maxim 3 ani, reparatia te costa cu mult peste cit merita si nici nu poti sa o faci tu - la desktop gasesti placi de baza oricind, in cel mai rau caz sh si ti le monteaza altcineva, dar iesi mult mai ieftin oricum; bateria iti va muri in maxim 2-3 ani, posibil chiar mai repede (mie prima mi s-a dus in vreo 7 luni), si costa cit nu face; curatatul de praf nu ti-l faci singur si costa si ala mai mult ca la desktop. De lipsa posibilitatii de upgrade hardware nici nu mai vorbesc...
P.S. Laptopurile de 2000 costa cit fac.