| Gabi255 a întrebat:

As dori sa cumpar un Iphone 5 din Canada, doar ca nu stiu daca va functiona pe Orange in Romania la activare. Am citit ca telefoanele sunt decodate dar tot pot aparea unele probleme. Exista 2 "model number" A1428 si A1429. A1429 e si pe CDMA si GSM model. Pentru ca telefonul sa functioneze fara probleme la activare pe Orange Romania am nevoie de A1429 GSM nu? Va rog sa-mi explicati si mie, daca va pricepeti, deoarece nu as vrea sa cheltui si pe decodari dupa achizitionare. Multumesc!

1 răspuns:
| ArekkusuKage a răspuns:

Nu nu functioneaza pe retele din Romania. trebuie sa te duci la un service si sa ii faca instalare de soft romanesc adica nu romanesc ci uk pardoon pentru al putea folosi pestetot! si da a1429 gsm iti trebuie ca sa il poti folosi dar nu inteleg de ce toti prefera Orange... in fine asta e solutiawinking