| NickAl3x a întrebat:

ASalut.Detin un Samsung Galaxy S Duos recent aparut care ruleaza SO Ice Cream Sandwich(4.0.4).Cum sa fac update la SO Jelly Bean nou aparut? Daca se poate fara ajutorul unui computer dar orice raspuns e bine venit.Multumesc.

2 răspunsuri:
| andulicious a răspuns:

1] Se spune OS nu SO
2] Prin Samsung Kies (Ai un CD in pachet) sau daca nu te pricepi cel mai bine ai fi sa il duci intr'un service, daca incerci sa il faci acasa si dupa update telefonul' nu mai functioneaza la fel ca inainte pierzi garantia.
Eu prieten l-a dus intr'un service, merge foarte bine si nu este chiar asa de scump cam 50 lei. funda puppy dog eyes?

| NickAl3x explică:

Se poate ceva mai explicit? Unde gasesc Samsung kies? Unde sa intru si unde sa dau? Costa bani sa deacarci asta? Pe netoo scrie ca are 770MO si eu nu am telefonul root at ca nu am gasit tutoriale.Si am doar vreo 600mb ca nu pot eu golosi cei 30GB de pe SD