| Alexandra112211 a întrebat:

am un Huawei p9 si mi.am spart sticla nu lcd-ul si vr sa il schimb si vr sa stiu daca, cand il schimb se schimba si LCD, mulțumesc

1 răspuns:
| LittleBugsBunny a răspuns:

Eu am patit asta cu un p9lite, dar presupun ca e la fel...

Am mers pe la diferite service-uri de telefoane si unii au spus ca trebuie schimbat si lcd-ul desi nu avea absolut nimic, iar altii mi-au spus ca schimb decat sticla.

Diferenta e urmatoarea: daca iti schimba si lcd-ul 1, ei vor pastra lcd-ul tau vechi perfect functional si probabil il vor folosi pentru alt client care va plati pentru un lcd nou, dar il va primi pe al tau si astfel lor le intra niste bani in buzunar. 2. pretul va creste dat fiind faptul ca platesti atat sticla cat si lcd-ul + manopera la cele doua. In concluzie, depinde de service