| Adinaallll a întrebat:

Buna, am un iph x si am memoria plina, dar am observat ca daca sterg pozele din galerie se sterg si din icloud si nu vreau asta, ce pot face sa le pot sterge din telefon dar sa ramana in icloud, spatiu pe icloud am ca mi-am marit abonamentul?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Iph x
ipx/spx mcr ncp con via xxx
daaaaa, inteleg TOTTTT rolling on the floor

| Legion7X a răspuns:

Https://support.apple.com/ro-ro/HT205912

Ai cumva opțiunea poze iCloud bifată sau activată. S-ar putea ca galeria de poze și videoclipuri să fie contectată pe contul icloud?
nu știu ce opțiuni ai tu acolo la setari galerie. Eu am Samsung și este mai ușor toate pozele le bag pe card apoi Scot cardul și îl pui bine.