| Sanzii123 a întrebat:

Stie cineva cat costa sa schimb displayul la un Iphone 4? Multumesc!

4 răspunsuri:
| AnimeROuriS3254 a răspuns:

Deci tu vrei sa afli cat costa sa IL SCHIMBI, nu sa il cumperi? sau ambele? happy

| AnimeROuriS3254 a răspuns:

Am zis-o si la altii geamul acela se numeste DIGITIZER si se gaseste pe net. Ei bine il cumperi DEGEABA. Nu exista service in lumea asta care sa ti-l poata monta adica e teapa. Touchscreen-ul de la iphone si geamul de protectie exterior sunt lipite din fabrica atat de bine si puternic intre ele incat este imposibil sa le separi unul de celalalt fara a crapa/strica touchscreen-ul complet. Eu am patit la fel ca tine, si am umblat pe la vreo 10 service-uri cu telefonul inclusiv la retailer Apple sau pe la baieti care se pricep (si nu vor sa te jupoaie de bani). Geamul era crapat dar telefonul mergea inca foarte bine. Nicaieri nu am putut schimba doar geamul, trebuie cumparat cu tot cu touchscreen. La un service mi-a cerut 450 lei, la altul 400. La un magazin "Apple" din mall au avut nesimtirea sa imi ceara 700 lei. Pe internet am gasit la comanda touchscreen + digitizer la 320 lei, + montaj cam tot la 400 ajungeam. Original nu exista pentru ca Apple nu face piese de schimb dar cele la pretul acesta sunt cat se poate de bune.

| andutzu2000 a răspuns:

Daca vrei sa cumperi gasesti aici de toate... --> http://www.gsmnet.ro/accesorii-piese-telefoane/apple-iphone-4

| TheTimeKiller a răspuns:

Recomand si eu GSMnet, foarte bun site-ul, gasesti orice. Din cate stiu, la un iphone 4 csta in jur de 100 de lei display+schimbat in service.