| Gabriel1237 a întrebat:

Tocmai ce am trecut la iphone (xr) si am dat o geana prin configurari. Am observat ca pozele facute cu camera fata sunt oglindite si am incercat sa caut o setare ca sa le fac sa nu mai fie intoarse orizontal. Am cautat pe Youtube dar nu am gasit nimic concret. Intrebarea mea este daca stiti vreo metoda sa le intorc, in afara de a edita fiecare poza si in afara de aplicatii third-party. Stiti unde in setari pot gasi optiunea asta?

Răspuns Câştigător
| Emengir a răspuns:

Mergi in Settings > Camera (logo gri, poti da search in Settings) > sub Composition ai Mirror Front Camera

1 răspuns:
| Gabriel1237 explică:

Update pentru cei care au aceeasi problema, dati update la OS