| JakeXDD a întrebat:

Buna TPU.
Am o problema cu telefonul. L-am scapat acum ceva timp pe asfalt, si de atunci tastatura imi apasa involuntar litere cu accent, emoji, cand vreau sa curat memoria RAM, se schimba ordinea aplicatiilor, etc.
Cum as putea sa rezolv/ Trebuie sa schimb telefonul?
Funda.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate doar touch Screen-ul este defect sau traseul intrerupt.
Du-l la un service pentru constatare.

| Mihaky a răspuns:

Nu, telefonul nu este nevoie sa-l schimbi neaparat, totusi poate fi o problema de la touchscreen si nu strica sa-l duci la un service, trebuie sa-l vada cineva care se pricepe in domeniu si nu iti recomand sa incerci sa-l repari singur. Sper ca ti-am fost de folos.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Displayul trebuie schimbat, nu telefonul.