| Anamariacrasi78 a întrebat:

Buna TPU.am telefon smart (iphone 4). cand imi expira optiunea prepay si trebuie sa mi reactivez imi transfer 5 euro..incerc de nenumarate ori sa mi reactivez opt si nimic..pana cand din cei 5 euro raman fara suficient credit si trebuie sa mi transfer inca 1 euro..asa se intampla mereu.ce ar trebui sa fac sa nu mai patesc asa?

1 răspuns:
| IQBoxGeek a răspuns:

Salut! Depinde de reteaua in care esti. In mod normal extraoptiunile prepaid se reactiveaza automat daca ai in cont suma necesara, insa unele telefoane fac update-uri automat cand ai credit din care iti pot lua trafic de date, motiv pentru care nu mai ai suficient credit pentru reactivarea automata a extraoptiunii. Incearca sa inchici cellular data la iPhone inainte sa bagi creditul si sa astepti confirmarea activarii extraoptiunii/ da mesaj pentru activare/ suna la relatii cu clientii. Sper ca ti-am fost de folos.