| anonim_4396 a întrebat:

Ce jocuri pentru windows phone imi recomandati? cat mai multe si aplicatii daca vreti.

1 răspuns:
| alex15ccc a răspuns:

Depinde si ce WP ai.

Adica eu am WP 7 (Nokia Lumia 610) iar daca intri aici gasesti o multime de jocuri (adica toate, fiind site-ul oficial WP) :

https://www.microsoft.com/ro-ro/windows/apps-and-games

Daca te intereseaza care ar fi cele mai frumaose atunci un mic top ar suna in genul asta (dupa mine):

TOP FREE GAMES:

1.AE Fruit Slash
2.AE Bowling 3d
3.AE Basketball
4.AE 3D Motor
5.Pro Pool 3D
6. Xtreme Joyride Lite
7.Slot Machine
8.Pandas vs Ninjas 2
9. Funny Bounce
10.Alphine Ski 2
11.3D Brutal Chase
12.100 floor
13.7 Cross
14. Dalton-THE AWESOME
15.Field Goal 3d
16.Free Slot Machine
17. Jungle Mamba
18.ORB FREE
19.SkateDog
20.Toilet Paper

(ordinea topului poate nu o fi asta, sau cel putin nu o cred a fi, dar asa mi-au venit --->jocurile acestea se numara printre cele 50 pe care le am eu)

TOP JOCURI CU PLATA:

1.iStunt 2
2.Angry Birds
3.Monster Island
4.Gravity Guy

(pe astea le-am incercat doar, si cei drept le-am luat in prima saptamana dupa aparitie cand sunt gratis)

Bafta!