| Anonima286 a întrebat:

Sunt la Vodafone și aș vrea să știu cum pot utiliza nelimitat Facebook și whatsapp fără a consuma din date mobile. Va rog frumos, dau fundita.

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Nu poți, deoarece există în permanență un transfer de date când folosești aplicațiile ce se pot conecta la rețea, mai ales aplicațiile de socializare. Poți însă ștrangula acest transfer de date, punând o limită de consum chiar din setările telefonului "La date mobile / Rețea" sau activând modul lite - economisire de date. Dacă nu dorești consum în rețeaua din care faci parte, adică Vodafone, conectează-te la o rețea Wifi.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergand undeva unde este un spot WiFi free si te conectezi la el! Mai este o solutie: muta-te la DIGI!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eşti la abonament să înţeleg. Păi poţi doar limita consumul de date mobile prin debifarea opţiuni ca aplicaţiile să nu mai consume date în fundal. Date oricum aceste aplicaţii vor consuma, împreună cu altele, dar nu vor consuma aşa de multe cu opţiunea aceea debifată.

| JicaContra a răspuns:

In afara de wifi, ce sanse crezi tu ca ai?!?
daca imi spuneai Netflix, atunci anumite filme pot fi puse pe device si sa le vezi dupa aia fara net, dar TOT iti trebuie wifi cand le descarci pe device!