| SdioneL a întrebat:

Buna ziua, o intrebare pentru cei care au încercat sau lucreaza in domeniu.
In urma cu 2 ani mi-am portat numarul de Vodafone la telekom (cu abonament) dupa incheierea contractului (azi).
Le-am zis celor de la telekom sa imi lase cartela pe liber (prepay).

Dar din cauza conexiunei, as vrea sa imi reportez numarul inapoi la Vodafone.
Se poate face portare, dar tot pe cartela prepay? Nu prefer idee de abonament, nu alta. Nu vreau pareri de genu 'e mai bine la abonament' prefer sa nu, prefer sa platesc eu cand consider ca am nevoie. Dar in acelasi timp as dori sa pastrez numarul actual.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! Se poate. Mergi la un centru Vodafone si nu te lasa pacalit de ei!