| VasileAmadon a întrebat:

Cum activez Roaming-ul? Vreau sa mentionez ca sunt in Țara Galilor

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Suni personal la serviciul Ia furnizorul tau de telefonie si ceri la serviciul de roaming, unde iti faci activarea!
Din pacate, acum aceasta convorbire pentru activare, va fi perceputa si taxata ca convorbire INTERNATIONALA, deoarece roamingul nu a fost activat din Romania.

| anonimg a răspuns:

Roamingul trebuie activat mai înainte de a părăsi Romania, deoarece trebuie să plătești în avans cartela sau abonamentul.
Trebuia să spui în ce rețea e cartela de România (Telekom, Vodafone, etc); că am fi căutat un număr prin care poți să vorbești cu un operator telefonic din țară.
Poate te ajuta primele 3 linkuri de aici:
https://www.google.com/......ps?/search