| Christian7628 a întrebat:

Cum imi dau upgrade la android. eu il am.2.3.5 si vreau 4.1.2

3 răspunsuri:
| Lala20 a răspuns:

Nu orice telefon suporta aceasta varianta a Android-ului. Cand aveam Samsung Galaxy Mini, i-am facut un upgrade la firmware prin Kies si apoi mergea foarte greu, se tot bloca si se oprea. Daca nu se actualizeaza automat, nu ti-as recomanda sa te joci cu focul, ca cine stie ce ti se intampla! Funda?

| DavidOsam a răspuns:

Daca telefonul tau e compatibil cu o versiune mai noua de android, primesti upgrade-ul automat cand ai activata o conexiune de internet.
La unele telefoane se face mai repede, la altele dureaza mai mult.

| D3letrix a răspuns:

Ce telefon ai?
Daca ai Samsung downlodeaza Samsung Kies si vezi daca merge modelul pe care il ai sa ii faci upgrade.