| Elena_Coman_2000 a întrebat:

Dacă am vorbit prin mesaje, in aceleași rețele cum ar fi (Orange) plătesc ceva? Mi-au spus cei de la Orange ca am nelimitate in Orange. Nu prea inteleg.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Operatorul de telefonie mobila pune la dispozitia clientilor oferte si promotii contracost. Odata activate, te poti bucura de beneficiile lor in limitele stabilite de operator. In prezent, exista promotii cu minute si mesaje nelimitate in retea pe o anumita perioada (adica poti vorbi sau expedia mesaje cate doresti, dar in aceeasi retea) si se mai acorda si minute si mesaje nationale si internationale care, in majoritatea cazurilor sunt limitate ca numar sau durata. Daca ai nelimitat in Orange, inseamna ca poti vorbi oricat si oricand cu un numar tot din reteaua Orange. Pentru celelalte retele (Telekom, Vodafone, Digi) se scad minutele si mesajele nationale, daca ele exista in oferta activa. Apelurile si mesajele care nu intra in oferta sunt taxate separat, din creditul activ sau apare pe factura cost suplimentar, daca e pe abonament

| Vvistula a răspuns:

Nu platesti nimic, e clar cand a zis nelimitat