| anastasia907 a întrebat:

Eu tin minte ca atunci cand mi s-a furat iPhone-ul aveam "gasire iPhone " activat. eu cand intru in icloud si ma loghez imi da ca iPhone-ul este Offline? Daca il restarta tot mie imi mai aparea in icloud?

1 răspuns:
| RoIT a răspuns:

Da
Persoana care l-a furat s-a priceput sa il jailbrick-uiasca adica este o actiune care iti permite controlul total al dispozitivului.
Dupa ce la jailbraik-uit i-a oprit activitatea cu contul tau i-cloud.