| cristinasut a întrebat:

Hei,am o problema la Nokia Lumia 520. Nu îmi mai merge butonul închis si deschis telefonul.Ce îmi puteri spune? Va rog ajutati-ma sunt disperata pentru ca e nou!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca spui ca telefonul e nou inseamna ca ai si certificatul de garantie.iei teelfonul si certificatul si mergi la un service sa il repare.Noi nu avem cum sa te ajutam aici. Ce iti putem spune? S-a defectat.

| OldSoul a răspuns:

Daca ai garantie trimite telefonul la unul din serviceurile inscrise in acel certificat de garantie, iar daca nu este nou te poti duce cu incredere la un oricare service sa iti inlocuiasca/repare acel buton nu este foarte scum cu maxim 40 de lei ar trebui sa rezolvi problema. Iar daca vrei sa stii exact cam ce s-a intamplat, probabil acel bunon nu a fost lipit corect de placa de baza a telefonului iar dupa cateva apasari s-a desprins.
Nu ai de ce sa iti faci se rezolva usor,
Bafta.

| SkepT a răspuns:

Du-l la un service, daca mai ai garantia la el e posibil sa ti-l repare si moca.