| Căpşuicăă a întrebat:

Heii TPU cum fac sa desfac carcasa de la BlackBerry curve 9360?
FUNDA pentru primul raspuns corect si la care reusesc sa desfac carcasa! Este foarte urgent! SCUZATI CATEGORIA!

Răspuns Câştigător
| xClementine a răspuns:

Vezi ca trebuiau sa fie pe margini 2 butonase, unul pe o parte si altul pe cealalta. Apasa pe ambele deodata si trage carcasa, ar trebui sa mearga. Cel putin eu asa-l desfaceam pe al meu, am avut curve 8900, sa speram ca-i acelasi mecanism. Bafta!

1 răspuns:
| alexs99 a răspuns:

Pentru a desface carcasa trebuie sa apesi pe cele 2 butoane din margine in acelasi timp.