| Cÿprïan_CyPry_1999 a întrebat:

Hey, am pus un model de deblocare la telefonul meu. Am un Sony Xperia C2105 ce trebuie sa fac?

1 răspuns:
| RB26DETT a răspuns:

Ai uitat modelul? In cazul asta trebuie sa dai log in cu acelasi cont google cu care te-ai inregistrat pe google play! Daca nu merge [de multe ori nu merge chestia asta, singurul lucru ce-ti ramane de facut este sa faci reset! Iti va sterge toate datele pe care le ai in telefon! Daca nu ai numerele de telefon salvate pe cartela imi pare rau pentru tine! Inchizi telefonul, asigura-te ca ai mai mult de 50% baterie! Dupa care tii apasat volum + cu power timp de 10 secunde sau pana iti apare un ecran negru cu scris albastru, dai drumul butoanelor, dupa care cu butoanele de volum muti sus jos si cu power selectezi! Te duci la wipe data sau reset, nu stiu exact cum scrie! dupa ce ai ajuns cu bara pe reset apesi power si mi se pare ca trebuie sa confirmi apasand inca o data, vezi ce scrie acolo si faci ce se cere! Este simplu! Dupa care astepti! Daca tot ai parola la ecran, descarci Sony pc companion si faci hard reset! Gasesti tutoriale pe youtube!