| Misssy a întrebat:

Mi-am cumparat un BlackBerry 9320, e nou ..pentru inceput cat sa-l tin la incarcat?

7 răspunsuri:
| TheLordOfTheRings a răspuns:

12 ore cam 5 zile la rand.

| AliveOne a răspuns:

Telefoanele din zilele noastra sunt altfel construite trebuie sa il ti sa se descarce aproape complet iar dupa sa il incarci tot asa complet dupa ce se incarca repeti acest ciclu mereu ca sa nu ii uzezi bateria faci incarcari si descarcari complete
winking

| kaBooMx a răspuns:

La telefoanele mai noi de 2010 nu mai trebuie reformatata bateria. Dar este recomandat ca dupa ce ti se descarca complet, sa-l lasi la incarcat 12 ore (maxim de 2 ori). Apoi poti sa-l incarci cum vrei (recomandat este sa-i faci o incarcare plina)

| coolboycatalin31 a răspuns:

Trebuie sa-l tii pana se incarca, nu trebuie formatata bateria.
Dureaza cateva zile pana cand bateria intra in regim normal de functionare

| bushyalex a răspuns:

Teoretic telefoanele noi acum au deja bateria formatata din fabrica
dar ar fi bine sa il lasi sa descarce si dupa sa il incarci toata noaptea (12 ore). dupa care il incarci cum vrei u.

| MaTrIx8378 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il ti 12 ore, asa este normal, dupa il vei tine normal pana se incarca

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

12 ore de 3 ori