| FerrariFan a întrebat:

Am un Galaxy S4 GT-I9505 si i-am facut root si i-am instalat un flash rom (l-am facut Google edition). As vrea sa ii scot root-ul si sa il fac complet cum era original. Cum pot sa fac asta? Raspundeti repede va rog. Multumesc!

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Instaleaza-i inapoi custom rom-ul care l-a avut initial inainte de a-i face root.

| Evolution a răspuns:

Poti face unroot dar tot raman niste setari care nu sunt originale.
Te duci la gsm si ceri resoftare, explici situatia ca vrei softul original inapoi, eu am dat 35 de lei acum 1 an la un s2, acum nu stiu cat o mai fii... nu e mult oricum, nu va mai jucati cu root-ul si restul, telefoanele sunt facute sa mearga la puterea maxima din fabrica, credeti ca producatorii nu vor performanta maxima?
Si asa e destul de performant, nu aveti nevoie de root la telefoanele astea high-end, decat daca nu aveti ce face cu banii si aveti chef de experimente.

| AlexL28 a răspuns:

Cauta pe internet frimware-ul original si un tutorial care sa-ti arate cum sa-l instalezi. Procesul e la fel ca si cel in care ai instalat custom rom-ul. Dar nu vad de ce ai face asta, tinand cont ca touchwiz e un ****.
PS: Chiar daca ai bagat un custom rom bazat pe Android-ul Stock, telefonul tot nu e Google Play Edition

| FerrariFan explică:

Alex, am găsit tutoriale dar are vreo importanta daca are custom rom pe el? Adică trebuie sa fac altceva sau doar ii fac unroot?

| DiamondMX a răspuns:

Din cate stiu numai poti face asta decat in fabrica + daca l-ai rootat numai e nici in garantie. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Necwla_Alin_2000 a răspuns:

Intra in setari si cauta ppe acolo ca o sa gasesti revenire la setarile din fabrica