| BiancaGh7 a întrebat:

Am un telefon Allview p5 si nu l-am luat de mult timp. Imi aparea dinainte o eroare cu procesul android.process.acore s-a oprit. Dupa un timp nu a mai mers deloc, nu am semnal si imi da eroare la fiecare aplicatie deschisa, practic nu il mai pot folosi deloc. Am incercat sa ii dau reset din fabrica, si nu a mers, am incercat sa ii instalez soft-ul, la fel, nu a mers. Am mai incercat si alte modalitati sa il pot face dar au esuat. Ce ii pot face? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Riciudaniel a răspuns:

Ar trebui sa mergi de unde la-i cumpărat și sa le spui ca nu funcționează.

| gelu1970 a răspuns:

Spui ca il ai de putin timp. cel mai bine e sa il duci la distribuitor, si daca esti o persoana buna de gura si ferma, atunci incearca sa faci in asa fel icat sa ti-l schimbe, desi dupa cate ii cunosc pe distribuitorii de telefoane mobile...vai si amar.
data viitoare cumpara un telefon fabricat de o firma cu traditie. nu am nimic personal cu Allview, insa cred ca au de parcurs multi ani de acum incolo ca sa cocureze cu fabricantii consacrati.
bafta cu cei ce ti-au vandut telefonul.

| Vvistula a răspuns:

Ai garantie? daca ai acolo e locul unde ar trebui sa te duci.