| anonim_4396 a întrebat:

Astazi, mi-am uitat modelul de blocare pe telefonul meu. Cum pot sa imi accesez telefonul fara sa imi pierd datele? Telefonul meu este un Nokia 2.1. Acum l-am inchis si nu pot accesa Androidul. PLS! Sau nu o sa mai am telefon!

Răspuns Câştigător
| Mariu0699 a răspuns:

Daca nu-ti mai stii modelul de blocare, incearca sa bagi codul care in mod normal l-ai bagat dupa ce ai setat modelul de blocare.
Daca nu retii nici codul/pin-ul, stinge telefonul si da-i reset. Asta se face prin apasarea a 3 butoane in acelasi timp.
Nu pot sa-ti spun exact ce procedura trebuie sa faci ca sa-l resetezi fiindca fiecare telefon are modalitatea sa. Uita-te la un video pe Youtube cautand "cum se reseteaza telefonul (si numele corect al telefonului)". Pierzi lucruri asa dar na. Si data viitoare, pune-ti un model mai simplu.