| AidaIoana a întrebat:

Salut.De curand mi-am cumparat un laptop HP compaq presario cq57 cu procesor amd dual core 1.3 rami 2 gb placa video dedicata 512 si nu stiu ce sistem de operare sa folosesc...Am vazut pe net ca procesorul meu ar fi x64...ce sistem de operare sa folosesc? straight face Tin sa va anunt ca folosesc pentru editare poze filme. si pachetul office in special.Please puppy dog eyes

1 răspuns:
| MishuD a răspuns:

Windows 7 ar merge okay pe configuratia respectiva. Doar sa ii dezactivezi tot ce inseamna efecte si teme desktop.
Editare video nu stiu in ce masura ai putea face(procesorul nu este foarte puternic si ar mai trebui inca 2gb ram) dar editare foto/office ar functiona decent.