| eusebiu27 a întrebat:

am cumparat o baterie noua pentru telefonul meu Alview deoarece cea veche se stricase.Bateria pe care am luat-o am primit-o in cutie sigilata si cand am montat-o in telefon mi se deschide can greu.De ce oare?

2 răspunsuri:
| ChiuțăCristianNicolae a răspuns:

Scuze ca te intreb, dar ce telefon ai? nu ai specificat, scuze.

| anonimg a răspuns:

Telefonul se deschide mai greu dupa ce ai pus in el bateria noua?
Daca telefonul porneste mai greu nu este din cauza bateriei. Bateria ori ofera curent, ori nu ofera.
Bateria este bine sa o formatezi astfel: incerci sa o consumi la maxim pana se descarca toata si se inchide telefonul singur, si apoi o incarci la maxim.
Daca telefonul porneste mai greu nu trebuie sa te ingrijorezi; cateodata se aprinde repede, cateodata mai greu. Asa este la toate telefoanele.