| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare.

Daca conectez telefonul prin cablu de date la telefon (Huawei G510) cum pot sa bag jocuri de pe Google Play pe el prin cablu de date? Am incercat iar tot ce am obtinut e: "Aceasta aplicatie va fi descarcata pe dispozitivil dvs in scurt timp." si am asteptat 3 ore si nimic.

1 răspuns:
| PanaceuUniversal a răspuns:

Nu poti sa le bagi cu cablu de date decat daca descarci fiserele cu extensia ".apk" si folosesti pe telefon un programel numit "apk installer".

Google Play trimite aplicatiile pe telefonul tau numai daca ti-ai sincronizat contul de google play cu telefonul, si numai daca ai acces la net pe telefon (3g sau wireless)!