| ETheo2000 a întrebat:

am si eu o intrebare, are ceva daca mi s-a spart sticla de la telefon? Se poate strica displayul in timp?

2 răspunsuri:
| donmichael7 a răspuns:

Sansele ca display-ul device-ului tau sa fie afectat de asta sunt destul de mici. Trebuie doar sa ai foarte mare grija incat telefonul sa nu mai aiba parte de un alt 'soc' deoarece din momentul in care ai spart sticla acesta a devenit de 2 ori mai sensibil, sau cel mai recomandat ar fi sa vizitezi un service GSM cat mai curand pentru inlocuirea acestuia deoarece este mai ieftin sa schimbi sticla, decat sa schimbi si sticla si display-ul.

| Adry05 a răspuns:

Mie mi s-a spart sticla și după am scăpat iar telefonul dar un impact destul de minor, nu s-ar fi resimțit, și imediat mi s-a dus și displayu, așa că du-te și schimb-o cât mai repede