| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o mare problema..Mama cum nu stie ea sa foloseasca pc-ul a primit un mesaj de avertizare "Felicitari ati castigat un iped" a raspuns la niste intrebari dupa care a trimis un sms cu "Win" la 1305...Cat se poate sa ma fi taxat? Se poate sa se fi intamplat ceva? Am auzit ca se poate sa activezi nu stiu ce optiune si sa-ti ia 3-4 euro pe zi e adv? A mai patit cineva / cineva cunoscut?

4 răspunsuri:
| Scremer a răspuns:

Astea sunt niste tanpeni cu ca ai castigat nu stiu ce e doar sa te fraiereasca si sa te faca sa trimiti un sms cu ce cer iei si sati iea numa bani... nu crede in din astea si nu numa tu, niemni sa nu creada in porcariile astea ca sunt doar asa sa profite de pe tine

| eucumine010 a răspuns:

Nu stiu daca e cazul la tine, dar la ceva asemanator, unui amic ii lua 1-2E pe saptamana numai stiu exact. Suna la relatii clienti si spune-le sa dezactiveze prostia aia, e un fel de abonament la tampeniile alea de concursuri.

| ConducereaLumi a răspuns:

Pai taicamiu a patit la fel da cu un Iphone laughing a trimis 2 mesaje si ia luat 4 euro pe amandoua si daca are abonament (la VODAFFONE, COSMOTE, FROG, Orange) trebuie sa dea cat a fost taxata luna asta big grin

In rest din cate stiu eu n-are cum sa te taxeze daca nu trimiti mesaje... Asa Stiu si cred eu tongue

(P.S. IPad nu IPed... da nu cred cai mai pasa cuiva nici mie nu-mi pasa da naveam ce face laughing )

| costyflamebossulbossilor34 a răspuns:

De te poate taxa dar numai daca trimit mesaje.In cazul in care mama ta spui ca trimis DAOR! singur sms atunci poate a taxat-o cu 1-2E daca a trimis mai multe sms-uri atunci se ridica pe la vreo 4-5 E.
Am patit-o si eu dar nu cu mama ci cu tata i-a aprut in fata un mesaj cu "Felictiarei suteti castigatorul a marelui prmiu de 10.000 de lei"si atrimis vreo 5 mesaje =cam 100 de lei const suplimentar