| AnDrEi66ANDY a întrebat:

Am un Samsung Galaxy 550 (GT-I5500) i-am facut root, apliactia Root Checker confirma asta, am instalat Set CPU pentru a mari performantele dar imi arta ca maximul este 600 MHz desi am vazut pe youtube (http://www.youtube.com/watch?v=Uso4Qv6hfWI) ca merge la 768 MHz. Precizez ca am facut root direct de pe telefon cu aplicatia Z4Root. Poate acest telefon face mai mult de atat? Am facut ceva gresit? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| youmail a răspuns:

Nu, nu ai facut nimic grsit. Si telefoanele ca si computerele se fac cate 3 tipuri : delux edition (care suporta maximul la care te astepti tu ex:768 Mhz), classic edition, sau sereas edition(editie de serie) care au performante asemanatoare si aspect aproape identic doar ca sunt si ceva mai ieftine, sunt telefoanele in general la abonamente, sau la liber direct din magazin (nu cele pe comanda). si exista versiunea exclusiv edition care pot costa spre exemplu de 2...pana la 10 ori mai scumpe de cat telefoanele de serie dar care sunt facute personalizate sprecial pentru directori de banici, de institutii, unde trebuie sa reziste si sa aiba performanta.
drept urmare tu ai facut totul ok. atat poate telefonul tau.

---
ps: funda, vot ceva?
Ms anticipat.