| mari9999 a întrebat:

aveti idee cand apare android lollipop v5.0.0 pentru Sony xperia Z? Dau funda!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Trebuie sa ai in vedere ca Z-ul nu e prioritar. Eu, nu am gasit o sursa, dar cred ca abia pe la jumatatea anului ai sa primesti 5.0. Asa ca pana atunci, rabdare.

| MediaMaxRO a răspuns:

Salut,

Oficialii Sony au dat de inteles ca vor face update-ul la Lollipop disponibil incepand in martie, aprilie sau cel tarziu mai. Oricum, Xperia Z si alte cateva modele vor avea prioritate la acest update.