| EnglishMan97 a întrebat:

Salut tuturor!
Am un LG optimus L3 E400, si am luat de pe site-ul oficial,un program sa imi actualizez softul, exista vreun risc ceva?

Funda!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model de telefon are Android OS, v2.3.6 (Gingerbread) şi NU ştiu să aibă vreun update "oficial" - vezi linkul :
http://www.gsmarena.com/lg_optimus_l3_e400-4461.php

Nici NU va primi vreun update oficial la o versiune superioară de Android deoarece telefonul este destul de slab şi NU va "duce" un Android superior.

Pentru update TREBUIE să urmezi paşii indicaţi pe site-ul oficial, secţiunea "Actualizare software":
http://www.lg.com/ro/suport-mobil/lg-LGE400

De acolo descarci "USB DRIVER pentru Windows" şi apoi "LG MOBILE SUPPORT TOOL"...

Dacă le descarci de acolo şi urmezi ÎNTOCMAI paşii respectivi, atunci NU există nici un risc.

Dar, atenţie : înainte de update să ai bateria încărcată 100 %.

Toate cele bune.

1 răspuns:
| EnglishMan97 explică:

Ok,mersiwinking