| MadalinAlin a întrebat:

Samsung Galaxy S1 i9000. care este codat pe o anumita retea poate fi decodat?

5 răspunsuri:
| dodo1530 a răspuns:

Poti intreba la magazinul retelei pe care e codat telefonul.

Succes!

| stlucian a răspuns:

Poate.50-100lei.

| zdrangoi a răspuns:

Acum se decodeaza cam oricefel de telefon.
Du-te la un service GSM si o rezolvi.
Ca si pret este pana in 50 lei.

| davidtm a răspuns:

La samsunguri cred ca merg decodate, indiferend pe ce retea e blocat.
La iphone nu.de exemplu daca e codat pe soft bank(vorbesc de iphone)poti sa-l arunci, pentru ca nu il poti debloca.
Funda?

| IonutzWoW a răspuns:

Poate fi decodat, de exemplu cunosc pe cineva care are un telefon din alta tara si nu ii citeste cartela lui de Orange. S-a dus si si-a cumparat ceva ca un fel de cip, nu stiu cum se numeste care se pune la cartela, iar apoi pune cartela peste cip-ul ala