| MiihaellaA a întrebat:

Stie cineva cum pot sa pun fotografie la persoanele din agenda, la Allview A5 quad?

1 răspuns:
| halogen001 a răspuns:

Daca pui persoana si in telefon, nu numai pe cardul SIM, numai atunci poti pune fotografia. Daca numarul e numai pe cardul SIM, nu merge decat daca pui alta aplicatie pentru telefon sau agenda.
Se poate si fara sa instalezi alte aplicatii, trebuie insa sa pui persoanele si in memoria telefonului: contacte, importati/ - alegi copiere contacte din cardul SIM - apare numele cardului, dai "urmatorul" si alegi Telefon, selectezi contactele la care vrei poza si apesi simbolul copiere de jos din mijloc.
In agenda deci la contacte vei vedea numarul de 2 ori - si pe sim si pe telefon. Acum navighezi pana la poza cu File Explorer sau Galerie, deschizi poza, dai pe meniu (cele 3 puncte) sau butonul din stanga jos, "setati fotografia ca", "fotografie contact din", "agenda" - alegi persoana, poti apoi mari, roti si ce se vede in patrat dupa ce dai "taiere" se va vedea ca fotografie la contactul respectiv.