| DenisIonut01 a întrebat:

Știe careva cerințele minime sistemului de operare kitkat android 5.0?

Va merge oare pe Samsung galaxy s2? Ma refer la o variantă oficială de Samsung.

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

1. Este 4.4.
2. Este optimizat in asa fel incat functioneaza bine pe telefoanele cu specs slabe, deci pe S2 ar merge fara probleme.
3. Samsung nu mai ofera update-uri pentru terminalele vechi, asa ca nu te mai astepta sa apara pe S2.
4. Incarca sa instalezi un custom rom, cum ar fi cel de la CyanogenMod, fac o treaba bunawinking

2 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Oficial vorbind nu se stie daca S3 va primi Kitkat-ul, asa ca ce sa vorbim de S2? Cu siguranta ca va functiona, la fel cum functioneaza JellyBean pe S/S+ de exemplu.

| Gabriel_Cosmin_1988 a răspuns:

In primul rand este android 4.4 KitKat si nu, nu va merge